השתתפויות בנכסים REP

12 טיפים לבחירת חברה לניהול נכסים

חברות ניהול נכסים מבצעות אחזקה שוטפת, תחזוקה מונעת ותחזוקת שבר, עבור בעלי נכסים מסחריים, דיירים במגדלי מגורים ועוד. מכיוון שמדובר בתחום מורכב הדורש ניסיון, ידע רב ומקצועיות, חשוב לבחור את החברה המתאימה העונה לדרישות אלה. בחירה נכונה מקנה לכם שקט נפשי, תוצאות יעילות וחיסכון כספי.

בדקו את הרקע של החברה 

בררו במה החברה מתמחה, כמה שנים היא קיימת, מי עומד בראשה והאם השירותים שהיא מציעה אכן תואמים את הצרכים שלכם.

הימנעו מתביעות 

למרבה הצער, ישנן חברות ניהול נכסים אשר אינן משלמות לעובדיהם שכר ותנאים סוציאליים על פי חוק. חשוב לדעת כי התנהלות זו מובילה לחשיפת החברות, דיירי הפרויקט ו/או בעלי הפרויקט, לתביעות! בדקו היטב את המוניטין של החברה והאם היא פועלת בהתאם לחוק.

כיסויי ביטוחי 

וודאו כי החברה מספקת את כלל הביטוחים הנדרשים, כולל ביטוח מבנה, ביטוח צד ג' וביטוח עבור המערכות השונות.


תקנות בטיחות 

הבטיחות בעבודה היא מעל לכל! חברה מסודרת פועלת בהתאם לנהלי איזו ובקרת איכות. למשל, בתחום עבודות אחזקה בגובה, התקנה מחייבת את העובדים לעבור הדרכה בגובה, כדי לקבל אישור ורישיון התקפים לשנתיים. עם סיום תוקפם של האישור והרישיון, יש לעבור הדרכת ריענון. חשוב לבדוק כי החברה פועלת בהתאם לנהלים ותקנות אלו על מנת להימנע מתביעות משפטיות.

שירותי החברה

 בררו מה כוללים שירותי החברה והאם הם תואמים את הדרישות והצרכים שלכם. חלק מחברות הניהול מעניקות שירותי אחזקה ותפעול בלבד, בעוד שאחרות מספקות גם שירותים נלווים, כמו ייצוג מול הרשויות.

טכנולוגיה מתקדמת 

בדקו כי החברה פועלת באמצעות טכנולוגיות מחשוב מתקדמות. למשל, אפליקציה המאפשרות לדיירים לפתוח קריאות על תקלה מטלפון חכם ולקבל דיווח על פתרונה בזמן אמת.

בדקו את השטח 

אין כמו מראה עיניים. חשוב להגיע לפרויקטים אשר נוהלו/מנוהלים על ידי החברה, לשוחח עם בעלי נכסים, יזמים ודיירים. כך תוכלו להתרשם מרמת הביצוע של החברה וכן מרמת האחריות, המחויבות, השירות והמקצועיות שלה. בנוסף, אל תתביישו לבקש מכתבי המלצה.

מפרט הצעות מחיר 

– כאשר אתם עורכים השוואה בין הצעות המחיר השונות המוגשות לכם על ידי חברות ניהול נכסים, רצוי שהן יוגשו על פי פורמט אחיד, להשוואה נכונה ומדויקת. כמו כן, חשוב לשים לב לכך שהצעת מחיר נמוכה עלולה לעלות לכם ביוקר, שכן לעתים ישנם פערים גדולים בין ההצעה לעלויות האחזקה בפועל. דאגו לקבל מהחברה ניתוח אומדן עלויות התקף לשנה לפחות.

אחזקה מונעת 

על בעלי הפרויקט/נציגות הבית המשותף לבקש מהחברה תכנית עבודה מפורטת, עבור אחזקה שנתית מונעת.

הוזלת עלויות של מערכות 

לחברות הניהול יש ידע וניסיון רב גם מול קבלני המשנה והן יכולות לסייע לדיירים בניהול מו"מ, לגבי רכישת מערכות שונות והסכמי שירות כגון: מיזוג אוויר, גנרטורים, מעליות ועוד. באופן זה החברות מסייעות לכם להוזיל עלויות באופן משמעותי.

ייצור הכנסות נוספות

 חברות ניהול מנוסות, יכולות לעיתים לייצר עבור בעלי הנכסים הכנסות נוספות, באמצעים שונים ויצירתיים.

ידע הוא כוח

 חשוב לוודא כי חברת הניהול עמה אתם עומדים להתקשר, בקיאה ומעודכנת בצווי ההרחבה, בחוק החשמל על תיקוניו השונים, בסוגיות הקשורות לביטחון, לנגישות ועוד.

"השתתפויות בנכסים" היא חברת ניהול נכסים וותיקה ומובילה, הפועלת משנת 1968. חברתנו מציעה ללקוחותיה מגוון שירותים תחת קורת גג אחת, בניהם: שירותי ניהול אחזקה, שירותי ניהול השכרות, השבחת נכסים ועוד. על לקוחותינו נמנים חברות פרטיות, חברות ציבוריות מהמובילות במשק הישראלי, גופים מוסדיים, גופים ציוניים ועוד.

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שיתוף בנלינקאדין
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב email
שיתוף בבמייל
מדריך להשקעות מניבות - להמחשה
מאמרים שיכולים לעניין אותך
דילוג לתוכן