השתתפויות בנכסים REP

תכנון,הקמה וניהול מרלו"ג באמצעות חברת ניהול נכסים

מרלו"גים (מרכז לוגיסטי) הפכו למבוקשים ביותר בעולם הנדל"ן המסחרי בשנים האחרונות. המרכזים הלוגיסטיים מתפרשים על למעלה מ-2 מיליון מ"ר ברחבי הארץ, אליהם מתווספים אלפי מ"ר מדי שנה.

תכנון וניהול של פרויקטים מורכבים, ייחודיים ורחבי היקף אלו, דורש מומחיות, הבנה מעמיקה, ניסיון וידע של חברה מקצועית לניהול נכסים. מערך המומחים של החברה מתכנן, מקים ומפקח על הפרויקט, בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח.

הסיבות לעלייה בביקושים למרלו"גים

שינויים בהרגלי צריכה – נסיקת המסחר המקוון בשנים האחרונות שינתה את הרגלי הצריכה שלנו. ההיצע העצום של המוצרים ברשת, היבוא המקביל אשר הוזיל מוצרים רבים וגורמים נוספים, הובילו לעלייה חדה ומתמדת בצורך של שטחי אחסון גדולים ורבים בקרב חברות מתחומים שונים כגון: אלקטרוניקה, ביגוד, קוסמטיקה, צעצועים, תרופות ועוד, בשטחי אחסון גדולים ורבים.

שיפור בתשתיות – הכבישים החדשים שנסללו ובראשם כביש 6, לצד פיתוח הרכבות והנמלים, מאפשרים לחברות לשנע ולהפיץ סחורות במהירות וביעילות.

חברות שילוח והפצה – חברות שילוח והפצה נעזרות בקבלני משנה כדי להוזיל עלויות וליעל את תהליך העבודה. קבלני המשנה הללו זקוקים לשטחי לוגיסטיקה נוספים או להרחבת הקיימים ובכך תורמים לעלייה בביקושים.

ניהול מרלו"ג על ידי חברת ניהול נכסים

צוות מקצועי – חברת ניהול הנכסים מגובה במערך מקצועי של מהנדסים ויועצים בעלי ידע ייעודי בתחום, המלווים את הלקוח משלב התכנון ועד להשלמתו.

התנהלות מול הרשויות – ניהול מרלו"ג כרוך בבירוקרטיה סבוכה. דרישות הרשויות הופכות עם הזמן ליותר ויותר מורכבות ומנהל הפרויקט הנמצא עם היד על הדופק ובקיא בכל חידוש, מתנהל מול הרשויות על מנת לקבל כל האישורים וההיתרים הנדרשים.

מרלו"ג בהתאמה אישית – בשלב התכנון והאפיון, המומחים מגדירים במדויק את צרכי הלקוח, כולל שיטות האחסון, השינוע וסוג הפעילות. בהקמת המבנים הלוגיסטיים חשוב לבחור בשיטת הבנייה המתאימה.

תכנון וביצוע  – שלב האפיון והתכנון הוא קריטי להצלחת המרלו"ג והוא מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת, חשיבה יצירתית וחדשנית, תוך התאמה מלאה לצרכי החברה. בשלבי התכנון וההקמה נלקחים בחשבון מספר אלמנטים ופרמטרים ובהם: גישה ישירה למשאיות, נגישות הרציפים להעמסה ופריקה, תקרה גבוהה לצורך אחסון כל החלל, רצפת ייצור ידידותית ופונקציונאלית בעלת כושר העמסה גבוה, בניית מבנים חדישים ואסתטיים העשויים מחומרים מתקדמים, הוספת משווי גובה, בניית מעטפת ושלד קלים לתפעול, שילוב מערכות ממוחשבות ועוד.

חיסכון בהוצאות – ההצלחה המסחררת של המרכזים הלוגיסטיים מתבטאת בעלייה חדה בביקושים לקרקעות לצד למחסור גובר בקרקעות לבנייה. התוצאה היא עלייה במחירי הקרקעות ובדמי השכירות. על מנת לצמצם הוצאות, ננקטים צעדים שונים כמו התאמת גודל השטח לצרכי החברה, בנייה לגובה, לניצול מקסימלי של שטח הקרקע היקרה ועוד.

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן – בשוק המרלו"גים התחרותי, המיקום הוא שם המשחק. המרכזים הלוגיסטיים ממוקמים לאורך לצירים ראשיים כולל כביש 6, בסמוך לנמלים ולנמל התעופה. שיקול נוסף הוא קרבה למרכזי כוח אדם ליצירת גישה נוחה לעובדים.

חברת השתתפויות בנכסים המובילה את תרבות ניהול הנכסים בישראל הוקמה לפני כ-50 שנה ומתמחה בין היתר בלוגיסטיקה, שכן היא מנהלת את הפארק הלוגיסטי הגדול ביותר בארץ, פארק לוגיסטי צריפין, המשתרע על שטח של כ- 274 דונם עליו בנויים כ- 112,000 מ"ר מחסנים לוגיסטיים לחברות מהמובילות במשק הישראלי. הפארק מהווה מתחם סגור ומאובטח היקפית וממוקם בלב ארבעת כבישי התנועה החשובים במרכז הארץ: כביש 1, כביש 4, כביש 6 וכביש 20.

לפרטים צרו עמנו קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שיתוף בנלינקאדין
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב email
שיתוף בבמייל
מאמרים שיכולים לעניין אותך
דילוג לתוכן