השתתפויות בנכסים REP

מגמה בועטת: קצב שטחי המשרדים ממשיך לגדול ומנגד דמי השכירות עולים

על אף שנראה כי נבנים כיום שטחי משרדים רבים באזור המרכז, קיים צפי כי דמי השכירות יעלו

מגמת ענף המשרדים בישראל ממשיכה להתחזק, ומביאה עמה בשורה מפתיעה: הצפי לעלייה בדמי השכירות מתחזק.

בשלוש השנים הקרובות עתידים להבנות באזור המרכז כ-800,000 מ"ר שטחי משרדים (מהם כ-500 אלף מ"ר רק בתל אביב) ולמרות זאת יש הסבורים כי דמי השכירות עתידים לפרוץ גבולות כנגד כל התחזיות.

עד שנת 2019 צפויים להבנות כ- 10 מגדלי משרדים באזור המרכז, בין השאר באזור ר"ג – בני ברק, תל אביב ,גבעתיים ופ"ת. ההערכה היא שיותר מ-520 אלף מ"ר ייבנו לטובת משרדים באזור המרכז וכ-500 אלף מ"ר נוספים ייבנו באזורים שונים ברחבי הארץ, בהם בפריפריה ובערים נוספות השוכנות מחוץ לבועה התל-אביבית. 

בשנים האחרונות חברות ענק פרסו את דגליהן ברחבי תל אביב, בניהן: גוגל, פייסבוק, אמזון ואחרות אשר באות לשכור שטחי נדל"ן, כל אחת במקום מרכזי שוקק חיים. מובן שעוד ועוד חברות יצטרפו בהמשך, מה שאולי מרמז על התחזיות של המגמה בעליית דמי השכירות. בנוסף לחברות הגדולות הנ"ל, מצטרפות חברות המשווקות חללי עבודה משותפים. חברות אלו עומדות כיום בראש רשימת השוכרים של שטחי המשרדים. 

בשנתיים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר זליגה של משקיעים מתחום המגורים לתחום הנדל"ן העסקי מסחרי, וזאת לאור מספר סיבות, בניהן: תשואה על הנכס בתחום המשרדים לרוב תהיה גבוהה בהרבה מזו של דירת מגורים, שיקולי מיסים, מחיר למ"ר של משרד נמוך ממחיר של מ"ר מגורים, שכה"ד למשרדים גבוה יותר דבר המקנה הכנסה חודשית גבוהה, חוזה השכירות של נדל"ן מסחרי -עסקי ארוך יותר לרוב מחוזה של דירת מגורים דבר המקנה יציבות וביטחון לשני הצדדים. יתרה מכך, אם נחליט למכור את הנכס בעתיד המחיר עליו יהיה גבוה יותר מהמחיר אשר רכשנו .

בשנה האחרונה בפרט שוק המשרדים מציע שטחי משרדים קטנים לרכישה. בעלי המקצועות החופשיים העובדים מבתיהם מבינים כי לעבוד מהבית זה OUT ולעבוד ממשרד זה IN . מגמת חללי עבודה משותפים נמצאת בפריחה וחלק ניכר מהצעירים זונחים את העבודה מהבית לטובת עבודה במתחם עבודה משותף על מנת להרחיב את הקשרים העסקיים ולייצר הפריה הדדית עם "השכנים". יש אף המשכילים לרחוב שטחי משרדים קטנים הן לצורך שימוש עצמי והן לטובת השקעה נדל"נית.

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שיתוף בנלינקאדין
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב email
שיתוף בבמייל
מאמרים שיכולים לעניין אותך
דילוג לתוכן