השתתפויות בנכסים REP

כיצד המרלו"גים מובילים עסקים להצלחה בימי המשבר

רוחמה אברהם, מנכ"ל "השתתפויות בנכסים", מסבירה כיצד המרלו"גים החכמים מובילים לפריחה ורווחיות של עסקים, למרות משבר הקורונה.

הקשר בין השינויים בהרגלי הצריכה לפריחת המרלו"גים
בעקבות משבר הקורונה חלה עלייה חדה בהיקפי הרכישות המקוונות בתחומי: מזון, ביגוד, צעצועים, מוצרי חשמל ועוד. שינויים אלו בהרגלי הקנייה של הצרכנים הובילו לפריחה של מרלו"גים חכמים – מרכזים לוגיסטיים חדשנים וטכנולוגיים, המשמשים לאחסון סחורות של חברות והובלתן המהירה לצרכנים.
עסקים שהקדימו להבין את הצורך במרלו"גים, הזדרזו לספק ללקוחות מענה איכותי ומקצועי בתחום הסחר המקוון ונהנו מגידול ניכר בהיקפי המכירות למרות המשבר. לעומת זאת, בעלי עסקים שלא ראו את הנולד והסתמכו על הזמנת סחורות מחו"ל, ספגו הפסדים כבדים בעקבות סגירת נמלים וצמצומים בכוח אדם, שפגעו קשות בייבוא הסחורות.

מרלו"גים חכמים מייצרים רווחים גבוהים לעסקים
"בימים אלו של פריחה בתחום הסחר המקוון, יתרונות המרלו"ג בולטים יותר מאי פעם", מסבירה אברהם, מנכ"ל "השתתפויות בנכסים", "מערך הפצה מסודר ומלאי יציב המאפיינים את המרלו"ג, מאפשרים לעסקים לספק סחורות גם אם חל סגר במשך מספר חודשים. בנוסף, יצרנים מקומיים אשר יודעים כיצד להתאים את המרלו"ג לצרכי העסק או הארגון, עומדים בהצלחה בביקושים הרבים ומגדילים את רווחיהם בצורה ניכרת. דוגמה לכך היא הרשתות הגדולות, שהכנסותיהן הוכפלו למרות המשבר."
לדברי אברהם, המרלו"ג מספק לעסקים גמישות מרבית בהיבט האסטרטגי והמערכתי וזהו יתרון עצום, במיוחד בזמן הקורונה. ניהול חכם של מערך התפעול ושרשרת האספקה, במעבר מרכישה בסניפים וחנויות לרכישות מקוונות, מאפשר לעסקים לשמור על רמת הכנסותיהם ואף להגדילה. כמו כן, הטכנולוגיה המתקדמת של המרלו"ג החכם מאפשרת לנהל את מערך התפעול והאספקה באופן יצירתי ומתקדם, בעזרת מערכות משוכללות המספקות את ההזמנות במהירות גם כשמדובר על מוצרים חדשים.

חברת בת של הסוכנות היהודית
חברת "השתתפויות בנכסים בישראל בע"מ", מהחברות המובילות בארץ בתחומה, מנהלת אחזקות ונדל"ן מניב בשטח של למעלה ממיליון מ"ר, בכל רחבי הארץ.
כחברת-בת של הסוכנות היהודית, חלק מרווחי החברה מושקעים בפרויקטים חברתיים חשובים של הסוכנות ובהם: עידוד עלייה וחיזוק הקשר עם יהודי התפוצות, מלחמה באנטישמיות ברחבי העולם, מתן עזרה כלכלית לחיילים בודדים, ניצולי שואה, המגזר השלישי ועוד.
אברהם מסבירה כי החברה פועלת בשיטת ניהול בסגנון Total Management ,שמשמעותה מתן מגוון שירותים תחת גג אחד. "אנחנו מסייעים בתכנון, הקמה וניהול נכסים על כל הכרוך בכך", אומרת אברהם, "כולל מציאת שוכרים וטיפול בחוזים, אחזקה שוטפת של הנכס ומתן פתרון מקצועי ומידי לכל תקלה או בעיה, כולל במערכות המורכבות ביותר".


המרלו"ג בצריפין – היהלום שבכתר
המרלו"ג בצריפין, בניהולה של "השתתפויות בנכסים" ובבעלות הסוכנות היהודית, הוא מ"חלוצי" המרלו"גים בישראל. שטחו כ-285 אלף מ"ר עליהם בנויים מרכזים לוגיסטיים של החברות הגדולות והמובילות בארץ ובהן: קימברלי חוגלה, מחלבות גד, קוקה קולה, יינות רמת הגולן, גולברי, פליינג קרגו, רב בריח ועוד.
"סוד הצלחתו של המרלו"ג בצריפין נובע ממיקומו האסטרטגי בקרבת שדה התעופה וצירי תחבורה ראשיים, המאפשר קבלה ושינוע מהיר ויעיל של סחורות בכל רחבי הארץ", מסבירה אברהם, "המרלו"ג מנוהל ומתוחזק ברמה הגבוהה ביותר, בזכות הצוות המנוסה והמקצועי של מנהלת הפארק, בניהולו של אורן כתריאל. צוות המומחים מספק מענה ייחודי במגוון תחומים הדורשים ידע ומיומנות ספציפיים, כולל מתן פתרונות מהירים לבעיות מורכבות בתחום המנהלתי והלוגיסטי, לצד טיפול יעיל בתקלות שוטפות."

חשיבות הידע המקצועי בניהול מרלו"ג
בחברת "השתתפויות בנכסים" מדגישים כי ניהול מרלו"ג דורש ידע מקצועי וניסיון רב כולל: תכנון מדויק של אחסון ושינוע סחורות, תוך ניצול שטח הקרקע בצורה חכמה ויעילה, ביצוע עבודות פיתוח ותחזוקה מונעת ברמה גבוהה, התאמת המקום למטרות הארגון, צמצום עלויות התפעול, ניהול יעיל של שרשרת האספקה ושל משאבי כוח האדם ועוד.
"בעוד שמשבר הקורונה מוביל לקיפאון כלכלי מתמשך ברחבי העולם ומציב בפני עסקים אתגרים מורכבים, המרלו"גים עוזרים להניע את הכלכלה והעסקים קדימה", אומרת אברהם, "באמצעות שינוע מהיר ויעיל של סחורות, ניהול מיטבי של שרשרת האספקה ומתן רוח גבית לסחר המקוון."
אברהם מסכמת כי "על מנת להפוך את המשבר להזדמנות, כדאי לחברות ומשקיעים להתקדם לעבר המרלו"גים החכמים, שיובילו אותם לעבר צמיחה והצלחה."

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שיתוף בנלינקאדין
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב email
שיתוף בבמייל
מרלוג - תמונה להמחשה
מאמרים שיכולים לעניין אותך
דילוג לתוכן