השתתפויות בנכסים REP

חברת ניהול חיונית לשמירה על ערך הנכס

בימים אלו של משבר הקורונה, ענף הנדל"ן נדרש להתאים את עצמו למציאות החדשה והמאתגרת. רוחמה אברהם, מנכ"לית חברת "השתתפויות בנכסים", מציגה את הגישה החדשנית והיצירתית שתוביל לשינוי פני הענף וקוראת לרגולטור להירתם אף הוא למאמץ הלאומי.הנזקים שנגרמים לשוק הנדל"ן לאור המשבר

שוק הנדל"ן המניב נפגע קשות ממשבר הקורונה והתוצאות העגומות ניכרות בשטח – משרדים, ומבני עסקים רבים נסגרים, דמי השכירות הולכים ופוחתים ושטחי מסחר בכל רחבי הארץ עומדים למכירה.

רוחמה אברהם, מנכ"לית "השתתפויות בנכסים", מציינת כי הנזק שנגרם לבעלי נכסים הוא כפול: בטווח המידי תחול ירידה בהכנסות מהנכס.בטווח הרחוק, יגרם נזק למוניטין של הנכס, שיוותר ריק מדיירים ושירותי התחזוקה שלו יתדרדרו. "חברת ניהול מיומנת מציעה מגוון פתרונות גמישים וחדשניים, המונעים מראש את הנזקים הללו", מציינת אברהם, "מתן מענה מיטבי של חברת הניהול, יאפשר לנדל"ן לפרוח גם בתקופת המשבר. לצד זאת נדרשות התאמות חיוניות של הרגולטור, שהן קריטיות להישרדותם של הנכסים."

היום יותר מאי פעם, חברת ניהול חיונית לשמירה על ערך הנכס

פתרונות יצירתיים בזמן קורונה
בתקופת משבר הקורונה, החיוניות של חברת ניהול ואחזקה לשמירה על ערך הנכס נדרשת במיוחד. חברת ניהול מספקת מגוון פתרונות יצירתיים וחדשניים כמו: הפקת אירועים מיוחדים לעידוד ביקושים לנכס (בהתאם למגבלות הקורונה), הערכות לשינויים במגמות הביקוש בקרב הצרכנים ועוד. פעילות זאת חיונית למניעת נטישה של דיירים, המובילה לפגיעה בהכנסות וכתוצאה מכך, להתדרדרות בתחזוקה. לדברי אברהם, "תפקידה של חברת ניהול הוא לצפות מראש את השינויים בהתנהגות הלקוחות ולהיערך אליהם מראש."

בעלי נכסים בוחרים קבלן רק לאחר בדיקה מקיפה וכך יש לעשות גם בבחירת חברת ניהול. "אין כאן מקום לפשרות", מבהירה אברהם, "דיירים בבנייני מגורים, משרדים או עסקים, צריכים לבדוק את טיבה של חברת הניהול המנהלת את הנכס ודואגת לתחזוקתו."

לדברי אברהם, "חברת ניהול חייבת להעסיק צוות מקצועי ומנוסה שידאג לתחזוקה מונעת שבר, לטיפול בכלל המערכות האלקטרוניות, המכניות והאלקטרו-מכניות 24/7 ובכלל זה, ביצוע עבודות אחזקה בשטחים המשותפים כגון: גינון, לובי הבניין, חניה וכו'.

אברהם מדגישה כי "לנראות הנכס ישנה חשיבות עליונה בהגברת הביקושים ובביסוס מיתוג הנכס וערכו. תפקידה של חברת הניהול (בין היתר) הוא: לטפח את חזות המבנה, לקבוע כללים ותקנות, לדאוג לשוכרים הגונים ולתחזק את הנכס במחירים הוגנים, ביצירתיות, במקצועיות וברמה גבוהה, ללא פשרות."

חברת ניהול וותיקה ומנוסה יוצרת במשך השנים שיתופי פעולה עם מומחים בתחומים שונים, המספקים מענה מקיף ויעיל לדיירים, תוך שקיפות מלאה בכל שלב. מענה זה כולל: תמהיל שירותי רחב וגביית כספים, פתרון מחלוקות בין דיירים, ניהול של התקציב, ביטוחים, מתן מענה לבעיות, תקלות ועוד."

שילוב של חדשנות עם 50 שנות וותק
חברת "השתתפויות בנכסים" שהוקמה לפני למעלה מ-50 שנה, הינה מובילה בתחום הנדל"ן בזכות שילוב מיוחד של ניסיון רב שנים עם תפיסה חדשנית. החברה מציבה רף גבוה בהיבטים של: איכות, מקצועיות, אמינות, שקיפות, חדשנות, יצירתיות, גמישות ומתן יחס אישי. כחברת בת של הסוכנות היהודית, רווחיה מופנים למטרות ציוניות נעלות כמו: מתן עזרה לחיילים בודדים, תכניות ייחודיות לאוכלוסיית הקשישים, מלגות לסטודנטים, עידוד עלייה וחיזוק הקשר עם יהודים בעולם.

"השתתפויות בנכסים" מנהלת מגוון פרויקטים בכל רחבי הארץ כולל: בית גלים בחיפה, פארק ההייטק ביוקנעם, מגדלי הארבעה ובית ההסתדרות הציונית בת"א, קניון הרים בגוש עציון ועוד. החברה הפכה לשחקנית ראשית בתחום ניהול המרלו"גים, שתחזוקתם דורשת זהירות משנה, במיוחד בתקופת המשבר. החברה אחראית על ניהול ותחזוקת המרלו"ג החדשני בצריפין, מהגדולים בארץ, המשמש חברות מובילות כמו חוגלה קימברלי, קוקה קולה, מחלבות גד, קסטרו ועוד.

חברת ההיי טק של הנדל"ן
החברה אינה קופאת על שמריה ומחפשת כל העת אחר הזדמנויות חדשות על מנת להתאים את עצמה לשינויים בתחום. אחת מיוזמות אלו היא בתחום האחזקה המונעת, פרי תעשיית הפרופטק (Property Technology) התופסת תאוצה בעולם. דוגמאות ליוזמות בתחום: חיישנים מיוחדים שיכולים לאתר תקלות בזמן אמת וחוסכים זמן והוצאות, קידום הבנייה הירוקה, התאמת המבנים לניצול אנרגיות בדרכים שונות: כמו הצבת עמדות טעינה לרכב חשמלי בחנייה, עמדות תחבורה דו- גלגלית לצעירים, התאמות ייחודיות לנכסים ועוד.

מתן מענה מקיף ללקוח
אחד הגורמים להצלחת החברה, כבר יותר מ-50 שנה, הוא הסגנון הניהולי הייחודי בגישת Total Management. שיטה זו כוללת מתן מגוון שירותים במקום אחד כולל: ניהול השכרות ומכירות, ייעוץ טרומי לגבי מערכות ומתקנים משותפים בנכס המתוכנן, אחזקה של נכסים מניבים במגזר הפרטי והמסחרי, בליווי התאמות ושינויי בנכס, ייזום וניהול הקמת פרויקטים, מתן ייעוץ טרומי בכל הקשור למערכות שונות, השבחה של נכסים, קידום תב"עות , הסדרה של זכויות ומעקב תכנוני.

"בדומה לבנק השקעות, חברת ניהול מקצועית ואיכותית מייצרת ללקוחות רווחים מקסימליים גם בתקופת משבר", מסכמת אברהם. יחד עם זאת, יש גבול למה שחברת ניהול יכולה לעשות. אברהם, ששימשה בעבר כחברת כנסת ושרה בממשלה, קוראת לרגולטור ולרשויות המקומיות להירתם למאמץ באמצעות מתן הקלות בכל הקשור למיסוי, שינוי ייעוד לנכס ובירוקרטיה. "לכל אורך קיומה, המדינה צלחה משברים לא פשוטים. כדי שנצלח גם את המשבר המאתגר הזה, הממשלה, הרשויות, הרגולטור, אנשי העסקים והאזרחים, כולם צריכים להתאחד למען המטרה הלאומית החשובה הזו."

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שיתוף בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שיתוף בנלינקאדין
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב email
שיתוף בבמייל
מאמרים שיכולים לעניין אותך
דילוג לתוכן